Keputusan Rasmi Kejohanan Olahraga Tertutup Sabah 2019

Keputusan Rasmi

 

100m Lelaki

1.Shahrimien Saimoh (Tawau 1) = 11.14s

2.Mohd Nor Musyaraf (Pelapis Sandakan) = 11.41s

3.Lienell Owen Livinus (SSNS) = 11.43s

 

100m Wanita

1.Chelsea Cassiopea Evali (Tawau 1) = 12.56s

2.Nur Aishah Rrofina Aling (Pelapis Sandakan) = 12.82s

3.Feova Lim Yi Fei (SMK Tamparuli) = 13.03s

 

200m Lelaki

1.Shahrimen Saimoh (Tawau 1) = 22.35s

2.Rey Dern (SSMS) =23.28s

3.Lienell Owen Livinus (SSNS) = 23.78s

 

200m Wanita

1.Chelsea Cassiopea Evali (Rawau 1) = 26.19s

2.Nur Aishah Rofina Aling (Pelapis Sandakan) = 26.43s

3.Feova Lim Yi Fei (SMK Tamparuli) = 26.87s

 

400m Lelaki

1.Shahrimien Saimoh (Tawau 1) = 49.04s

2.Mohd Azmir Abd Rahman (SSMS) = 51.02s

3.Shasi Kunar Sankeran (SSNS) =52.44s

 

400m Wanita

1.Fathin Qaqihah Mohd Yusuf (Tawau 1) = 58.18s

2.Nur Nasyatul Nadia Md Nasir (SSMS) = 63.43s

3.Patronella Lisong (SMK Tamparuli) = 64.43s

 

800m Lelaki

1.Raymond Yew (Ttawau 1) = 2:01.32s

2.Firdaus Mohd Zamri (SSMS) = 2:04.99s

3.Muhd Syafiq Aqil Ysof (SMK Mat Salleh) = 2.08.38s

 

800m Wanita

1.Nur Aliah Batrisyah Karim (Tawau 1) = 2:29.58s

2.Chlestie Ann Jalisa (Ranau) = 2:33.70s

3.Sharon Shirley Chin (SMK Mat Salleh) = 2:38.55s

 

1500m Lelaki

1.Rraymond Yew (Tawau 1) = 4:24.51s

2.Nikos Tai Lee Onn (Keo Alangkas) = 4:34.76s

3.William Walter (HACP 1) = 4:43.61s

 

1500m Wanita

1.Nur Aliah Batrisyah Karim (Tawau 1) = 5:31.44s

2.Siti Syafiqah Abd Malik (Corinthians 1) = 5:55.91s

3.Whellyn Matin (SMK Mat Salleh) = 6:01.19s

 

5000m Lelaki

1.Azlan Kuste (SMK Telupid) = 17.50.53

2.Bramman a/l Vellan (Ranau 2) = 17.52.23

3.Al Zikir Al Kadzlie (Ranau)= 17.53.62

 

5000m Wanita

1.Marlin Hing William (Ranau) = 20:49.58s

2.Wwhellyn Matin (SMK Mat Salleh) = 22:23.99s

3.Trrisfona Jius (Sikuati) = 22:44.65s

 

110m Lari Berpagar Lelaki

1.Muhd Ridzwan Ridal (SSMS) = 15.37s

2.Muhd Nazrul Mohd Ali  (POD Kalabakan) = 15.78s

3.Preston Jude Paulinus (Tambunan) = 16.55s

 

100m Lari Berpagar Wanita

1.Karmentina Nadia Quadra (Tawau 1) = 15.65s

2.Vianeybanu Junin (Sipitang) = 15.74s

3.Angel Angel (Tambunan) = 15.78s

 

400m Lari Berpagar Lelaki

1.Deaigo Emanuell Wayring(SAGA KM) = 56.84s

2.Eelvin Esak (Ranau 2) = 59.10s

3.Yetlear Daini (Pelapis Keningau) = 61.50s

 

400m Lari Berpagar Wanita

1.Nur Nasyatul Nadia Md Nasri (SSMS) = 70.15s

2.Aveyenda Aron (Pelapis Keningau) = 74.94s

3.Frenynila Sherly Lucius (SMK Tandek) = 76.21s

 

Lompat Tinggi Lelaki

1.Mohd Eizlan Dahalan (POD Kalabakan) = 2.00m

2.Farrell Glenn Felix Jurus (SSMS) = 2.00m

3.Maslan Mosrin (Pelapis Sandakan) = 1.85m

 

Lompat Tinggi Wanita

1.Dayang Shari Uluk (SMK Tandek) = 1.50m

2.Wilnie Johanies (SSNS) = 1.50m

3.Felecity Chen Sing Yee (Pelapis Keningau) = 1.45m

 

Lompat Jauh Lelaki

1.Melvean Majuang(SAGA KM) 6.98m

2.Muhd Sunik Muslimin (SSMS) 6.96m

3.Arold Rannio Geoffrey (Tambunan) = 6.74m

 

Lompat Jauh Wanita

1.Wilnie Johanies (SSNS) = 4.92m

2.Dg Shari Uluk (SMK Tandek) = 4.87m

3.Yousha Nasyuha Yusri (Tawau 1) = 4.34m

 

Lompat Kijang Lelaki

1.Brolyn Joel Numpang a/l Holland (SSMS 2) = 13.95m

2.Muhd Sunik Muslimin (SSMS) = 13.68m

3.Alvin Roland (SSMS) = 13.45m

 

Lompat Kijang Wanita

1.Dg Shari Uluk (SMK Tandek) = 10.59m

2.Elyria Amburus (SMK Mat Salleh) = 9.78m

3.Yousha Nasyuha Yusri (Tawau 1) = 9.74m

 

Rejam Lembing Lelaki

1.Abdul Hadi Litoh (JIP AA) = 50.90m

2.Mohd Alif Mohd Razi (SSMS 2) 49.89m

3.Linus Nicholas (POD Beaufort) = 47.20m

 

Rejam Lembing Wanita

1.Mary Jane Juberin (SSMS 2) = 30.64m

2.Prysila Vivianne Porin (SMK Tandek) = 26.24m

3.Jayvianne Joisin (IPG Sabah) = 24.55m

 

Lontar Peluru Lelaki

1.Brynoth Alarick Larry (Berwang) = 13.39m

2.Mirach Han (SSMS) = 11.77m

3.Ivern Lee Lucian (SSMS) = 11.68m

 

Lontar Peluru Wanita

1.Olgavia Jul (SSNS) = 8.11m

2.Prysila Vivianne Porin (SMK Tandek) = 7.90m

3.Tity Melissa Hawang (Bebas) = 7.37m

 

Lempar Cakera Lelaki

1.Mirach Han (SSMS) = 40.70m

2.Reveynylle Jonias (Sikuati) = 37.21m

3.Junaidi Sulaiman (SMK Tandek) = 36.51m

 

Lempar Cakera Wanita

1.Nobenecka Pinalus (SSMS) = 40.14m

2.Rainie Dangan (Sikuati) = 25.34m

3.Puteri Dawanna Wati Alantang (SMK Tandek) = 21.61m

Category: