Sukan SEA

1. PENGENALAN

Temasya Sukan SEA merupakan temasya yang diadakan setiap 2 tahun sekali. Temasya Sukan SEA ini disertai oleh negara-negara anggota Persekutuan Sukan SEA (SGF). Temasya ini telah mula dianjurkan pada tahun 1959. Sumbangan negeri Sabah dalam temasya ini sangat memberangsangkan.

 

2. SENARAI ATLET NEGERI SABAH YANG TELAH MENDAPAT PINGAT DI SUKAN SEA

BIL NAMA SUKAN ACARA PINGAT TEMASYA TAHUN
1

Leung Chii Ling

Renang 50m Freestyle Perak Sukan SEA ke-24 Korat, Thailand 2007
4 x 100m IM Gangsa
4 x 100m Freestyle Gangsa
2

Marellyn Liew Yen Yi

Renang 100m Butterfly Gangsa Sukan SEA ke-24 Korat, Thailand 2007
3

Chui Lai Kwan

Renang 50m Freestyle Emas Sukan SEA ke-24 Korat, Thailand 2007
4

Eddy Kalai

Tinju Kategori 57kg Gangsa Sukan SEA ke-24 Korat, Thailand 2007
5 Paunandes Paulus Tinju Kategori 60kg Gangsa Sukan SEA ke-24 Korat, Thailand 2007
6 Chiu Soo Jin Ping Pong Berpasukan Wanita Gangsa Sukan SEA ke-25 Korat, Thailand 2007
7

Rayzamshah Wan Sofian

Olahraga 110m Lompat Pagar Emas: Gr 13.91s Dari 13.92s Sukan SEA ke-24 Korat, Thailand 2007
8

Emy Latip

Silat Olahraga Puteri Kelas C (55kg - 60kg) Gangsa Sukan SEA ke-24 Korat, Thailand 2007
9

Ibrahim Amir

Snuker & Billiard Pool Berpasukan Gangsa Sukan SEA ke-24 Korat, Thailand 2007
Pool Berpasukan Lelaki Gangsa
10

Sanastashah Saniru

Badminton Team Wanita Emas Sukan SEA, ke-25 Vientianne, Laos 2009
11

Leong Tze Wei

Karate KATA Berpasukan Lelaki Perak Sukan SEA, ke-25 Vientianne, Laos 2009
12

Chui Lai Kwan

Renang 50m Free Gangsa Sukan SEA, ke-25 Vientianne, Laos 2009
100m Back Gangsa
4x100m Free Gangsa
4x100m IM  Perak
13

Lai Wei Li

Renang 4x200m Free Gangsa Sukan SEA, ke-25 Vientianne, Laos 2009
14

Leung Chii Lin

Renang 4x100m Free Gangsa Sukan SEA, ke-25 Vientianne, Laos 2009
15

Marellyn Liew Yien Yee

Renang 100m Butterfly Perak Sukan SEA, ke-25 Vientianne, Laos 2009
4x100m IM Perak
16

Leung Chii Lin

Renang 4x100m Freestyle Gangsa Sukan SEA, ke-26 Jakarta-Palembang, Indonesia 2011
17

Marellyn Liew

Renang 50m Butterfly Perak Sukan SEA, ke-26 Jakarta-Palembang, Indonesia 2011
100m Butterfly Perak
4x100m Medley Relay Perak
18

Rayzamshah Wan Sofian

Olahraga 110m Hurdles Perak Sukan SEA, ke-26 Jakarta-Palembang, Indonesia 2011
19

Fatin Nurfatehah Binti Mat Salleh

Memanah Compound Team Perak Sukan SEA, ke-26 Jakarta-Palembang, Indonesia 2011
Compound Mix Team Perak
20 Marylen Ng Poau Leng Badminton Team Women Gangsa Sukan SEA, ke-26 Jakarta-Palembang, Indonesia 2011
21

Leong Tze Wai

Karate Individual KATA Perak Sukan SEA, ke-26 Jakarta-Palembang, Indonesia 2011
Team KATA Perak
22

Sabri Nullah

Fencing Foil Men's Team Gangsa Sukan SEA, ke-26 Jakarta-Palembang, Indonesia 2011
23 Junaidin Bin Bardin Fencing Team Men's Foil Gangsa Sukan SEA, ke-26 Jakarta-Palembang, Indonesia 2011
24

Aretha Pan Herng

Golf Women's Individual & Women's Team Gangsa Sukan SEA, ke-26 Jakarta-Palembang, Indonesia 2011
25 Rusfredy Tokan Bin Petrus Taekwondo Batam Weight Perak Sukan SEA, ke-26 Jakarta-Palembang, Indonesia 2011
26

Mas Anis Syakirah Binti Mohamad Jafri

Petanque Mixed Triples Gangsa Sukan Sea ke-27, Myanmar 2013
27

Rayzamshah Wan Sofian

Olahraga 110m Lompat PAgar Perak Sukan Sea ke-27, Myanmar 2013
28 Lee Kim Lip Memanah Recurve Team Perak Sukan Sea ke-27, Myanmar 2013
29

Ricky Leong Tze Wai

Karate Team KATA Emas Sukan Sea ke-27, Myanmar 2013
30 Harry Bin Majohn Karate Kumite Berpasukan Perak Sukan Sea ke-27, Myanmar 2013
31

Daud Amba

Sepak Takraw Traditional Chinlone Event 1 Gangsa Sukan Sea ke-27, Myanmar 2013
Traditional Chinlone Event 2 Gangsa
Traditional Chinlone Event 3 Gangsa
32

Alice Bte Harun

Sepak Takraw Regu Berpasukan Gangsa Sukan Sea ke-27, Myanmar 2013
Event 1 Gangsa
Event 2 Gangsa
Event 3 Gangsa